Tréningek
Lelki egészségünk a mindennapokban
Lelki egészségünket ugyanúgy kell erősíteni és karbantartani, mint a fizikai egészségünket. Milyen jelekre figyeljünk oda, ha úgy érezzük, elfáradtunk? Ki és mi tud nekünk segíteni? A tréning során ezekre a kérdésekre is keressük a választ.
Stressz-tűrés és stressz-szűrés
A tematika a személyes jól-létről szól, megnézzük, hogy mi segítette az eddigi megküzdést, milyen eszközöket tudunk most használni és vajon hogyan tekintünk a krízis és stresszhelyzetekre, ami most már jó ideje újabb és újabb kihívások elé állít minket.
Mikor segít és mikor gátol a stressz? Mit üzen a stressz-tűrő képességem? Hogyan tudom támogatni saját, belső stressz-tűrő berendezésemet? Mi a krízis és hogyan válik a hasznomra?
Reziliencia és lelki rugalmasság egyéni és csapat szinten
A lelki rugalmasság és ellenállóképesség segít abban, hogy a megterhelő helyzetekben is helyt álljunk, és a mindennapokban is megtaláljuk az erőforrásainkat. Hogyan tudjuk mindezt tudatosan keresni? És hogyan tudom ebben a csapatomat támogatni?
Ki ég és ki nem? A burnout állapot és annak megelőzése.
A fokozott megterhelés, az állandó stresszhelyzetek és fogyatkozó erőforrások közepette úgy érezzük, egyre motiválatlanabbá, fáradtabbá és közönyösebbé válunk. Honnan tudjuk, mikor égtünk ki, és mikor vagyunk “csak” kimerültek?
A workshophoz ajánljuk a cégek számára összeállított online Burn out felmérésünk kitöltését is!
Kapcsolódásaink a konfliktusban
Milyen a viszonyod a konfliktussal? Mit jelent az empátia? Hogyan mondjuk el, ami nehéz, és hogyan hallgassuk meg egymást? Az Együttműködő és Erőszakmentes Kommunikáció alapjai megismerésével majd gyakorlásával a közös munka új minőséget kaphat!
Hogyan bánjak jól magammal? – Készítsünk öngondoskodási tervet
Érdemes tudatosan gondoskodni a lelki egészségről. A tréning segít, hogy megtegyük az első lépést: a hosszútávú öngondoskodási terv elkészítése nemcsak a megterhelő helyzetekben segít, hanem abban is, hogy a mindennapokban megtaláljuk azt, ami feltölt.
Veszteség feldolgozást támogató workshop
Egy kolléga egy vezető elvesztése vagy betegsége az egyénekre és csapatra is egyaránt hat. Az a tapasztalatunk, hogy ha a csoportnak biztosítják, hogy a nehézséget közösen, együtt kimondva és megélve hordozzák el, a feldolgozás és a gyógyulás elviselhetőbb.
Profile XT (PXT) alapú csapatépítés
A PXT felmérés kiváló lehetőség arra, hogy a kitöltők tudatosítsák a saját és a csapat erejét, jobban megismerjék egymást, és ezáltal a nehéz helyzetekkel is hatékonyabban tudjanak megvívni.
Megküzdési modellek a nehézségekre
Különböző coping modellek segítségével közösen, de saját élményen keresztül ránézünk arra, hogy kinek mi az erőforrása a nehéz helyzetekben.
Melyik tréninget válasszam?
Nem talál olyan tréninget, amelyet a csapatának keres?
Vagy nem tudja, melyik lenne a megfelelő?
Vegye fel velünk a kapcsolatot, és az Ön igényeit felmérve kidolgozzuk a legmegfelelőbb tréning tematikát!